Mandag fikk 3.klassingene i rettslære på Fagerborg videregående skole i Oslo, en litt annerledes forelesning.
Bli mentor i Vinn, vinn
08 Juni 2026
Vinn, vinn-sommerfest i Trondheim
06 Juni 2026
Mandag fikk 3.klassingene i rettslære på Fagerborg videregående skole i Oslo, en litt annerledes forelesning.
Menneskerettighetsakademiet ønsker alle samarbeidspartnere, kursdeltakere, støttespillere og venner et godt nytt år 2011!
Menneskerettighetsakademiet får besøk av syv studenter og dekanen ved journalistfakultetet i Kaliningrad, Russland fra 31. januar til og med 4. februar.
Vel tjue ansatte i Sloreåsen og Halleragbakken barnehager i bydel Søndre Norstrand i Oslo fikk en inspirerende start på det nye året da Menneskerettighetsakademiet (MRA) sto for en fire-timers workshop i flerkulturell forståelse mandag 3. januar.
– Det er flott at denne publikasjonen nå er kommet på russisk, uttaler daglig leder i Menneske-rettighetsakademiet (MRA) Lillian Hjorth i forbindelse med at det internasjonale kompendiet Human Rights Education in the School Systems of Europe, Central Asia and North America: A Compedium of Good Practice, nå er oversatt til russisk.
Menneskerettighetsundervisning bidrar på en langsiktig og bærekraftig måte til å fremme menneskerettighetene og må derfor være en kjerneoppgave for en Nasjonal institusjon for menneske-rettigheter (NI), uttaler Menneskerettighetsakademiet i sitt innspill til teamet som utreder organiseringen av og oppgaver til dagens NI.
Syv journaliststudenter og dekanen fra journalist-fakultetet på Kant-Universitetet i Kaliningrad, besøker Norge 31. januar til 4. februar.
Selv om flere russiske journalister er blitt drept de siste årene, tror morgendagens journalister at en positiv og demokratisk utvikling er mulig i Russland.
Side 1 av 6






